wtorek, 11 lutego 2014

Lieb­ster Blog Award - znowu ♥

Kochani ♥ Dziękuje wam z całego mojego wielkiego serduszka ♥ Już po raz trzeci (raz nie pisałam o tym na blogu, za co bardzo przepraszam :-(  ) Zostałam mianowana do Liebster Blog Award. Tak więc odpowiem na pytania, które zadała Luka Rhei z bloga: http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com/.
Naprawdę strasznie Ci dziękuje, wiedz, że obserwuję Twojego bloga i mi się podoba ♥
A więc tak krótko (dla tych mniej zorientowanych) o czym jest Liebster Blog Award.
"Nominacja do Lieb­ster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę”. Jest przy­zna­wana dla blo­gów o mniej­szej licz­bie obser­wa­to­rów, więc daje moż­li­wość ich roz­po­wszech­nie­nia. Po ode­bra­niu nagrody należy odpo­wie­dzieć na 11 pytań otrzy­ma­nych od osoby, która Cię nomi­no­wała. Następ­nie Ty nomi­nu­jesz 11 osób (infor­mu­jesz ich o tym) oraz zada­jesz im 11 pytań. Nie wolno nomi­no­wać bloga, który Cię nominował".Oto pytania od Luki:

1. Po jakiego rodzaju książki sięgasz najczęściej?
2. Czy poza blogiem książkowym prowadzisz jeszcze jakieś blogi (jeśli tak, to o jakiej tematyce)?
3. Recenzujesz wszystkie przeczytanie książki? 
4. Wolisz wypożyczać, pożyczać, czy jesteś raczej za kupowaniem?
5. W jakich porach dnia/nocy czytasz najchętniej?
6. Czy czytasz na raz kilka książek, czy kończysz jedną i dopiero wtedy sięgasz po następną?
7. Książka, którą czytałaś już kilka razy to...
8. Jakiego autora książki przeczytałaś już wszystkie lub na pewno zamierzasz przeczytać?
9. Czy na przestrzeni miesięcy/lat zmienił Ci się gust i sięgasz po książki z gatunków, których wcześniej nie ruszałaś?
10. Jak najchętniej spędzasz wolny czas?
11. Twoje trzy największe marzenia...

Moje odpowiedzi:

1. Najczęściej czytam fantastykę i science-fiction, chociaż nie rezygnuję z innych lektur, po prostu w tych najlepiej się rozeznaję :-)
2. Kiedyś prowadziłam blog z opowiadaniem (nadal go mam - nie usunęłam), ale już na nim nie piszę, bo stało się to dla mnie trochę przymusem, a nie miałam weny i chęci i nie chciałam żeby pisanie mi zbrzydło.
3. Czasami jakąś pominę, kiedy np. tak jak teraz mam ferie i czytam w tempie expres albo po prostu nie wiem co o niej napisać. Zdarza się to jednak BARDZO BARDZO RZADKO (ok. jedna, dwie książki na miesiąc - zwykle jedna).
4. Zależy: kiedy wiem dużo o książce i jestem pewna, że przeczytam ją w 100% lub nawet 90% to kupuję, jednak kiedy wiem o niej mało lub kiedy nie jestem do niej przekonana wolę wypożyczać z biblioteki lub od znajomych.
5. Rano, kiedy wstanę, w nocy od dwudziestej czwartej do drugiej, po południu.. Raczej nie ma znaczenia. Czasami nawet śni mi się, że czytam (ostatnio śnił mi się "Dotyk Julii", którego jeszcze nie zdobyłam) ♥
6. Lubię czytać kilka książek na raz, ale zwykle jest tak, że w każdej przeczytałam w jednej trzeciej a potem wybieram, którą będę czytać danego dnia w zależności od mojego humoru i chęci :-)
7. "Harry Potter" (od pierwszej do czwartej części), "Felix, Net i Nika (♥♥♥)" (od pierwszej do trzeciej + opowiadania - dodatki), drugi raz zaczęłam również czytać "Czerwień Rubinu", ale na razie nie skończyłam i to chyba tyle. Czasami lubię też wracać do wybranych fragmentów książek.
8. Nie wiem, czy mam takiego autora, aczkolwiek chciałabym przeczytać wszystkie książki Rafała Kosika, ale jak będę starsza, bo on ma bardzo zaawansowane science-fiction i czasami techniczne opisy (które pomijam - zawsze) i nie wiem, czy zrozumiem. Jeszcze poczekam :-) Może jeszcze zacznę czytać książki C.S.Lewisa :-)
9. Właściwie kiedyś czytałam wszystko potem zaczęłam czytać PRAWIE TYLKO fantasy i science-fiction i trochę, troszeczkę, (właściwie same lektury) obyczajowe książki. Teraz z chęcią sięgam również po młodzieżowe, właśnie obyczajowe i czasami (bardzo, Bardzo BARDZO RZADKO) literaturę kobiecą.
10. Czytam, wychodzę na dwór, myślę (dużo, dużo, dużo), gadam (również dużo ♥), chodzę na zajęcia dodatkowe, piszę, spotykam się ze znajomymi, recenzuje, sprzątam w pokoju (rzadko :-/), oglądam telewizję (coraz rzadziej), gram na komputerze i robię jeszcze pełno innych rzeczy!
11. Chcę: wydać książkę ♥ Znaleźć prawdziwą przyjaźń i miłość ♥ Nabyć umiejętność wnikania do książek i zmieniania ich fabuły i w ogóle takie tam ♥ ♥ ♥


To tyle :-) Teraz blogi, które ja nominuję:

http://pink-glasses-forever.blogspot.com/ (jakbym mogła jej nie nominować ♥)
http://mysteriousworldofbooks.blogspot.com/ (kolejna, której nie mogłabym nie nominować ♥)
http://kajkams.blogspot.com/
http://deesignyourlife.blogspot.com/ (z pozdrowieniami dla Sophie i Matta ;-) )
http://horanek-horanek.blogspot.com/
http://meryandblue.blogspot.com/
http://pisanemiodem.blogspot.com/
http://wyznania-bibliofilki.blogspot.com/


I jeszcze: http:/http://alicjakosmala.blogspot.com/. Tutaj nie chodzi jednak  o Liebster Blog Award, chociaż gdybym mogła to bym i tak nominowała (to znaczy mogę, ale to nie ważne). Alicji nie pomoże przecież nominacja do internetowej zabawy. Pisząc to chcę pomóc i chociaż sama mogę zdziałać mało, to w grupie zawsze raźniej!


Moje pytania do was (będą nie tylko o książka, ale takie ogólne):

1. Czy lubicie czytać?
2. Macie rodzeństwo, a jeżeli tak, to jakie są wasze stosunki z nim?
3. Jesteście optymistami, czy pesymistami?
4. Gdzie chcielibyście pojechać najbardziej na świecie?
5. Wasze największe marzenie?
6. Jak jest wasz ulubiony przedmiot w szkole?
7. Czy jet osoba, której z całego serca nienawidzisz nie lubisz?
8. Jaką pogodę lubicie najbardziej i dlaczego?
9. Jakie macie ozdoby w swoim pokoju (plakaty itp.)?
10. Chcielibyście zamienić swoje życie z życiem kogoś innego?
11. O jakiej tematyce blogi lubicie czytać?

To wszystko w tym poście! Gratuluję wszystkim nominowanym i życzę miłej zabawy ♥

7 komentarzy:

 1. Gratuluję nominacji :) Też zwykle czytam kilka książek naraz :D Pozdrawiam serdecznie ^^
  pusta-szklanka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. awww <3 NA 1 miejscu! Dziękuje kochanie ! <3 :**** Szkoda, że ja nie będę mogła Cię nominować. Ale Jakbym mogła to być była na 1 miejscu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę, że się przyłączyłaś i dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Też do Ciebie zaglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, ponieważ to podsumowanie Twojej pracy przez ostatnie pół (!!!) roku to napiszę to nie pod recenzją, a w tym miejscu. Uczyniłaś straszliwy postęp, co nie tyle mnie przeraża, co cieszy. Mam, miałam i będę miała jakieś tam zastrzeżenia, bo znana jestem jako "Pani Czepialska" i zamiast wypisywać zalety blogów, na początek decyduję się autorów ochrzaniać. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, bo postanowiłam czytać pierwszy, ostatni i mniej więcej z połowy ich pracy post każdego bloga, który czytam. Jesteś bardzo wytrwała w tym co robisz, naprawdę. Ja zazwyczaj tracę motywację po paru dniach, czasem miesiącach. Nawet przy dniach zwątpienia powiedz sobie, że umiesz robić to, co robisz.
  Wyjątkowa ocena: *** pierwszy post 5/10 (był dobry, to wcale nie negatywna opinia) teraz 9/10 (perfekcjonistą bądź w XXI wieku) :')
  Pozdrowionka, Tosia :**

  http://miasto-ksiag.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też osobiście uważam, że pierwsza moja recenzja nie była wspaniała, też pod tym względem, że nie przekazałam w niej tego co chciałam. I w ogóle taka jakaś niewyraźna była. Może kiedyś jeszcze raz zrecenzuje "Wszechświaty", bo to naprawdę WSPANIAŁA książka i chciałabym się tym podzielić z innymi ♥

   Usuń
 5. Nominowałyśmy Cię do Liebster Blog Award. :)
  Więcej info --> http://alessiablackk-liebster-blog-award.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim za komentarze ♥ One naprawdę motywują i dają siłę do dalszej pracy♥
Uwaga: komentarze wulgarne i niemiłe będą usuwane! Możecie wyrażać swoje zdanie, ale w kulturalny sposób.
Możecie się również reklamować, ale jak przeczytacie post i coś o nim napiszecie. Nie będę udostępniała komentarzy typu: "Fajny wpis + 3 linki na bloga itp." Reklamować to wszystko możecie w zakładce "Zareklamuj się" :-)
Za wszystkie miłe rzeczy jeszcze raz dziękuje ;-)