niedziela, 9 lutego 2014

Szczęście, czy pech? - zależy od ciebie!

Dzisiaj byłam na basenie. Ogólnie od dzieciństwa kocham pływać, zawsze wyobrażałam sobie, że żyję w jakimś pięknym podwodnym świecie pełnym baśniowych stworków. Jednym słowem uwielbiam wodę! Dzisiaj nie byłam jednak na aquaparku tylko na basenie sportowym. Podczas, gdy moja koleżanka ćwiczyła skoki na główkę ja jej kibicowałam. Każdy skok ona poprzedzała znanym wszystkim zdaniem "Na pewno mi się nie uda! Nie uda mi się". I wtedy zaczęłam się nad tym zastanawiać.
Jak to jest, że kiedy ktoś mówi nam coś typu "Na pewno wygrasz, te zawody" albo "Dostaniesz szóstkę" my od razu odpowiadamy "Żartujesz sobie!" lub "Chciałbyś!" i wymienione powyżej "Na pewno mi się nie uda!"Dlaczego, kiedy ktoś jest pewny w naszą wygraną my mu zaprzeczamy? Czy myślimy, że zawiedziemy go kiedy stanie się inaczej niż oczekuje? Czy boimy się, że nas wyśmieje? Czy myślmy, że pomyśli, że miałeś pecha i ci się nie udało?
Przecież nie istnieje coś takiego jak pech i szczęście. Tutaj nie chodzi o gry typu Lotto czy inne takie. Jednak nawet jakbyśmy wygrali coś takiego nie możemy powiedzieć, że mieliśmy szczęście. To wszystko jest przecież dla nas zaplanowane z góry! Skąd mamy wiedzieć, że przegrana na przykład właśnie w Lotto nie ratuje nas od samolubstwa i utraty znajomych? 
 Przecież nie możemy wiedzieć co się stanie gdy... Dlatego nie ma co żałować. 
Nie ma szczęścia i pecha! Jest tylko człowiek, który może w nie wierzyć!Nie martwcie się, jeżeli coś się wam nie uda. Podnieście głowę i idźcie dalej!
Ja też mam czasami ciężko. Też mi się nie udaje. Jednak staram się wierzyć, że wszystko ma jakiś cel i nawet jeżeli jeszcze niewidoczny, to go osiągnę!

3 komentarze:

 1. Bardzo pozytywna notka - zgadzam się z tobą w 100% Myślę, że jeśli człowiek w cos mocno uwierzy to to staje się prawdą ;) Obserwuje i czekam na kolejne takie notki ;) Pozdrawiam

  http://loveilivesiforever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna notka ;)) Czasem ludzie za szybko rezygnują..

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajny wpis. blog też bardzo mi się podoba : ) zapraszam do mnie. możemy zaobserwować : ))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim za komentarze ♥ One naprawdę motywują i dają siłę do dalszej pracy♥
Uwaga: komentarze wulgarne i niemiłe będą usuwane! Możecie wyrażać swoje zdanie, ale w kulturalny sposób.
Możecie się również reklamować, ale jak przeczytacie post i coś o nim napiszecie. Nie będę udostępniała komentarzy typu: "Fajny wpis + 3 linki na bloga itp." Reklamować to wszystko możecie w zakładce "Zareklamuj się" :-)
Za wszystkie miłe rzeczy jeszcze raz dziękuje ;-)